سمينار كارآفريني اجتماعي

سمينار كارآفريني اجتماعي كه چندین ماه انتظارش را مي كشيديم روز پنجشنبه مورخ 99/04/19  ساعت 16 در سالن وارش مجتمع خاتم الانبياء ميزبان يكي از بزرگترين و شايد تاثير گذارترين دورهمي ها در راستاي كارآفريني استان بود،  برگزار گردید.
برگزاري اين سمينار با رعايت كامل پروتكل هاي بهداشتي و بسيار سختگيرانه تر از اجتماعات ديگر كه امروزه در جامعه و شايد دنيا برگزار ميشود انجام شد. گروه تشريفات كاسپين نظارت بر اين سمينار را بر عهده داشت
ميهمان اين سمينار دكتر عليرضا نبي  ، فردي كه به جرات اولين كارآفريني بود كه با شكستن تابوي عدم سوء پيشينه اجتماعی ، خود را در قلب جامعه مجرمين يا بهتر بگويیم مجرمين از زندان آزاد شده جا داد.
اين روزها بيشتر ايشان را در برنامه تلويزيوني((ميدون)) مي بينيم كه محوريت حمايت از توليدات داخلي و معرفي مشاغل نو پا و بديع دارد.
با توجه به كاهش سختگيري ها و البته كم شدن بيماري در كشور با اطلاع رساني قبلي و پيگيري هاي بي وقفه جناب دكتر قليچي اين سمينار بزرگ برگزار گرديد،شايان ذكر است تلاش و پيگيري هاي مجدانه جناب دكتر قليچي ستودني است ، چرا كه خود رییس مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان هستند كه براي برگزاري چنين همايش هايي در راستاي توسعه اقتصاد  استان و بهبود در روند كارآفريني موجبات چنين اتفاقاتي  مثال زدني را با تلاش بي وقفه فراهم مي كنند.
Image
Image
حضور پررنگ اعضاي تيم سان شاين گيلان كه يكي از شاخه هاي كمپاني معظم بيز در كشور است در اين سمينار بسیار درخشان بود.
تاپ ليدر آقای محمد قاسمي كارآفرين برتر گيلاني همانند قبل وشايد پررنگ تر از قبل نويد حضور صد درصدي خود و تيم سان شاين را در راستاي كارآفريني در استان را ميداد.
در ابتداي سمينار به رسم ادب و ميهمان نوازي ؛دكتر قليچي دقايقي كوتاه بر روي صحنه رفته و حضور دكتر عليرضا نبي را خيرمقدم و مبارك دانستند. با دعوت ايشان دكتر نبي،كارآفرين برتر كشور با خضوع و متانت هميشگي خود، ادامه سمينار را به دست گرفتند.


سخنان ایشان ؛ حرفهاي جامعه ای بود كه از دهان يك فرد بيرون مي آمد، تنها جمله اي كه در وصف اين سمينار ميتوان نوشت فقط و فقط يك چيز است
((هر آنچه از دل برآيد، بر دل نشيند))
دكتر عليرضا نبي ، فردي كه صاحب چندين توليدي و كارخانه است ، كسي كه تمام دارايي و اندوخته هاي مادي اش را در ورطه اخلاص نهاده بود تا فرياد كساني باشد كه به حق يا ناحق در گوشه اي از اين كشور جرمي مرتكب شده بودند و هيچ رويايي جز اين نداشتند كه جايي مشغول كار شوند اما با سد بزرگي به نام نداشتن سوء پيشینه مواجه مي شدند .
 اصلي ترين و مهمترين شرط براي ورود و استخدام در واحدهاي توليدي خود را داشتن سوءپيشينه قرارداده و اعتقاد قلبي ايشان اين است ، اگر كسي جرمي مرتكب شده ، خانواده آن فرد در اين امر بي تقصير بوده ولی بيشترين آسيب را آنها خواهند ديد.
 
Image

امروز هيچ حرفي از سيستم، نمودار،فروش و هيچ كدام از اصول منطقي كه در دنياي تجارت امروز مرسوم است زده نشد. امروز حرف از عشق بود و انسان؛ اينكه تا عاشق نباشي، نه تنها  آرامش مادي و مالي نخواهي داشت بلكه روح ،معنويت و انسانيت هم آزرده و آسيب ديده خواهد بود.

سمينار بسيار آموزنده بود ، اما آموزه هايي از جنس واقعيت، داستان هايي كه از زندگي واقعي همين مردم نگاشته شده است ، مردم همين كشور و شايد همين شهر. دكتر نبي درس ايستادگي، دستگيري ، عشق و درس انسانيت به حضار دادند.

اين سمينار بدون شك بي مانند ترين دورهمي براي تيم بزرگ سان شاين گيلان تا اين تاريخ از سال بود

به اميد روزهاي روشن تر براي تيم سان شاين و توسعه روزافزون كارآفريني توسط افراد دلسوز، همانند جناب آقاي محمد قاسمي تاپ ليدر سفير طلايي كمپاني معظم بيز.

با ما تا جهانی شدن راهی نیست

آخرین ویرایش در شنبه, 21 تیر 1399 01:46

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است